Livsmedel.se

LivsmedelsFöreningen och Livsmedel i fokus

Styrelsen

Styrelse vald på Årsstämman 27 april 2017 i Stockholm. Ny ledamot för året är Elin Stoij, Lantmännen Cerealia.

Ordinarie årsmöte ska hållas senast under maj månad på kallelse av styrelsen.

Ordförande

Ingela Stenson

Ingela Stenson

United Minds

070-724 09 78

ingela.stenson@unitedminds.se

Viceordförande

Anna-Karin Karlsson

Anna-Karin Karlsson

Norrmejerier

070-676 53 38

annakarin.karlsson@norrmejerier.se

Ledamöter

Susanne Ekstedt

Susanne Ekstedt

SP Food & Bioscience

070-420 56 22

susanne.ekstedt@sp.se

Klas Johansson

Klas Johansson

Fazer

076-894 00 96

klas.johansson@frebaco.se

Mona Lauermann Orheden

Mona Lauermann Orheden

Svensk Dagligvaruhandel

070-552 89 40

mona.lauermannorheden@svdh.se

Ingela Marklinder

Ingela Marklinder

Uppsala Universitet, Institutionen för kostvetenskap

018-4712312

ingela.Marklinder@ikv.uu.se

Fredrik Torehammar

Fredrik Torehammar

_

072-552 65 39

fritzfredrik@gmail.com

Elin Stoij

Elin Stoij

Lantmännen Cerealia

072-221 22 34

elin.stoij@lantmannen.com

Adjungerade

Gunnar Lundgren

Gunnar Lundgren

Livsmedel i fokus

gunnar.lundgren@qeep.com

Niklas Warén  (foto Magnus Fond)

Niklas Warén (foto Magnus Fond)

Coop

072-519 96 54

niklas.waren@coop.se

Ewa Wiklund

Ewa Wiklund

LivsmedelsFöreningen

08-714 50 45

ewa@livsmedel.se

LivsmedelsFöreningen

Nybrogatan 9, 1 tr
114 39 Stockholm
Tel +46 8 714 50 45
info@livsmedel.se

Kontakta oss

Följ oss!

Facebook


Twitter

Annons: